בס"ד

ראש העיר מר משה אבוטבול

בית שמש אשר ציינה זה לא מכבר את שנת השישים להיווסדה עשתה קפיצת דרך משמעותית ביותר מאז היותה מעברה שלעולים חדשים, ועד לימים אלו בהם בית שמש משמשת כמטרופולין לאזור כולו, ועיר ששמה הטוב נישא לפניה.

הנביא ישעיהו אומר "קחי כינור סובי עיר", ואכן מי שמסתובב בעיר בית שמש, רואה את שכונותיה הוותיקות הנמצאות בהתפתחות מתמדת, את שכונותיה החדשות המאוכלסות בקהל מגוון, את ההרים שמסביב שהופכים מהרים נשמות לערים עם נשמות, את אזורי המסחר והתעשייה המפותחים בהם מפעלים עם טכנולוגיות מתקדמות ביותר, את מוסדות החינוך המתקדמים, אתהיכלי התורה והתפילה הפורחים, לא יכול לעמוד מנגד ולא לקחת לידיו את הכינור ולצאת בשיר "למנצח מזמור שיר".

הזכרנו את כל ה"יש" הגדול של בית שמש בקטע אחד, אבל אסור לשכוח שמאחורי כל אבן ועץ ישעמל ויגיעה, מאחורי כל עמוד ופנס יש מחשבה ותכנון, וכשמדובר בפסיפס כה גדול, הרי שהדבר לא יכול שלא להביא אותנו לברך את עובדי עיריית בית שמש שעושים מלאכתם נאמנה ועם כל הנשמה למען התושבים.

עם כניסתי לתפקידי כראש עיריית בית שמש שמתי לעצמי למטרה לקדם את תוכניות הפיתוח של בית שמש ולהעשיר את העשייה העירונית בתחומים חדשים ומגוונים, אך עם זאת אני דבק בחזון-רוחי כי גם כשעושים דברים גדולים אסור לשכוח מדברים קטנים, ובמיוחד גם כשעושים למען הכלל אסור לשכוח בדרך גם את הפרט. בהשקפתי אינני רואה את התושבים רק כציבור אלא גם כיחידים,יחידים ומיוחדים אליהם ולמענם אני מחויב לעשות ברמה האישית במסגרת האפשרויות העומדות לרשותי.

בית שמש הנושקת בימים אלו את מספר ה-100.000 תושבים כ"י מזמינה בכך אתגרים גדולים יותר, ועלינו אףלשנות את דפוסי החשיבה לגדולים יותר. אך עם זאת אל לנו לשכוח כי בעיר כה גדולה עם מגוון דעות כה רבות עלינו לחפש כל העת איך למצוא המאחד, שכן עם ה"ביחד" נוכל בס"ד להפוך את בליל הקולות למקהלה אחת נהדרת, מקהלה בה כל אחד תורם מיכולתו ומכישוריו, אם בקול ראשון או בקול שני, אם בקול מלווה או בשירת סולו. כשכלאחד ניצב על משבצתו אין ערוך לאיכות הביצוע, ואין משתווה לקול הזמיר, אך לכך כמובן צריך שיתוף פעולה של כולם, אחדות אמיתית של "יחד שבטי ישראל", וגם בשבילזה אני וחברי להנהגת העירייה נמצאים כאן.

הפיכתו של אתר העירייה המחודש "עירטרנט" למאתגר ויעיל יותר, חושף בפני התושבים את הפעילות הנעשית בעירייה, אך יותר מכך הופך את שירותי העירייה לתושב לזמינים יותר, ברורים יותר ואף טובים יותר.

לכבוד וזכות הוא ליל פתוח בפניכם את שערי העיר, ולהציג בפניכם את העשייה הברוכה של העירייה על אגפיה,ושל כל השותפים הנאמנים שיחד עושים את המחר טוב יותר ואת ההווה נעים יותר.
 

לשרותכם תמיד,
משה אבוטבול ,
ראש עיריית בית שמש