דבר ראש העיר לשעת חרום

אחד המשפטים הנשמעים תדיר בעת הערכות ותרגילים לשעת חירום, הוא משפט התקווה: "מי יתן וההתעסקות הזו שלנו בתרחישים והיערכויות, תישאר בגדר אימון ותרגיל בלבד ולא נצטרך ליישם זאת חלילה בזמן אמת". משאלות ותפילות הן תמיד במקום הנכון, בפרט אנו כיהודים האמונים עלי דברי נעים זמירות ישראל 'אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר', אך בוודאי שאסור להם להיות על חשבון הערכות מקיפה ונכונה, על חשבון המקסימום שניתן לצפות על כל צרה שלא תבוא.

מפת ארץ ישראל ידועה לכולנו, נקודות התורפה גם הן ידועות, מנגד גם לא בגדר סוד צבאי שאויבינו לא שוקטים ומחפשים כל דרך כדי לפגוע בעם היושב בציון, כך שמכל בחינה שרק נתבונן נגיע למסקנה שעלינו לעשות ה-כ-ל למען בטחון התושבים, ולהתכונן כראוי גם מפני כל תרחיש הנדמה לנו שאינו אפשרי.
 
עיריית בית שמש משתפת פעולה עם זרועות הביטחון ועם פיקוד העורף כדי להתכונן כראוי לשעת חירום. לכל אורך השנה מתקיימות ישיבות ודיונים ונערכים תרגילים משותפים בהתאם. איננו מקילים ראש מפני הסכנה, חברי מטה החרום כאן כל הזמן עם אצבע על הדופק, להיות ערוכים בזמן אמת, לתת מענה מיטבי ככל שניתן כמאמר הפסוק "סוס מוכן ליום קרב ולד' הישועה".

במסגרת זו אנו מפרסמים בזאת טלפונים ומידע חיוני לשעת חירום והמוקדים השונים שיפעלו אם וכאשר. ראוי גם שכל משפחה בביתה תוודא שהיא מוכנה לכל תרחיש, תמיד ניתן אף להיוועץ עם מחלק החירום בעירייה על שאלות שונות שאתם נתקלים בהן, ויש מי שייתן לכם מענה נכון וחכם.
 

"וגנותי על העיר הזאת להושיעה למעני ולמען דוד עבדי" (ישעיהו, לז)  

בתפילה ובתקווה,
 

משה אבוטבול 
ראש עיריית בית שמש  ומ"מ יו"ר מרכז השלטון המקומי

 

מדור מידע לשעת חרום

עיריית בית שמש על אגפיה השונים, ערוכה ומוכנה לשעת חרום כבשגרה, כחלק מהערכות לשכת הדובר האחראית  על מידע והסברה לציבור בשעת חרום, ריכזנו עבורכם בדף זה את כל המידע  הרלוונטי לשעת חרום, המידע מתעדכן ב"זמן אמת" ומתואם עם גורמי החרום השונים. 
 
נשמח לקבל הצעות לייעול במייל:  dover@bshemesh.co.il
 

בברכה,

מתתיהו רוזנצוויג
דובר העירייה