מיזם חדש במסגרת תוכנית "עיר ללא אלימות" התקיים בבית שמש במסגרת הפעילויות המתרחבות  במגזר החרדי.

אחד ממנהגי חג שבועות להישאר ערים בליל שבועות ולעסוק בלימוד התורה ובקריאת התיקון עד אור הבוקר, שנה שעברה התקבלו תלונות רבות בקרב תושבי הרמה שטענו כי הופרעה שלוותם בשל התקהלויות בלתי רצויות של נערים שנוהגים "לבלות" את ליל שבועות ברחובות. בעקבות כך עובדי תוכנית עיר ללא אלימות במגזר החרדי הרימה את הכפפה וארגנה השנה לילה מיוחד לחמישים נערים אשר ישבו בצוותא עד אור הבוקר ונמנעו משוטטות בלתי רצויה.

התפילה התקיימה בביתו של אחד הנערים, לאורך כל הלילה הוגש כיבוד ושתייה שמומנו על ידי תוכנית עיר ללא אלימות, הלילה התחיל בקריאת התיקון על ידי כל הנערים בצוותא במשך שעה שלימה. לאחר מכן האזינו הנערים בקשב רב לדרשתו של הרב דניאל אלול מתושבי השכונה אשר ריתק אותם במשלים וסיפורים ערכיים במשך שעה וחצי.

הנערים שיתפו פעולה בלימוד ובשיחה משותפות עד אור הבוקר כשבין לבין נכנסים אברכים תושבי השכונה ומצטרפים ללימוד המשותף.

כמו כן לאורך כל הלילה נכחו במקום בהתנדבות מדריכים מטעם התוכנית וליוו את הפעילות.

לציין כי לאחר החג התקבלו במטה "עיר ללא אלימות" תגובות רבות ונלהבות מצד תושבי ורבני השכונה שציינו כי הרגישו בשינוי שנעשה השנה ועודדו את הפעילויות המבורכות של על"א במגזר החרדי.

דברי מדריך עיר ללא אלימות : זו לי השנה הראשונה בה אני משתתף בלילה מלא וגדוש במטען חיובי כמו הלילה הזה, לאורך כל הפעילות השתדלנו להנעים לנערים את החוויה הלילית ולהעשיר את אוצרם בערכים ובתובנות חיוביות, מתגובות שקיבלנו מהשטח נראה כי הצלחנו בעשייה.

בתקווה כי שנה הבאה פיילוט מוצלח זה יועתק לריכוזים נוספים במגזר החרדי, לרווחת הנערים והתושבים גם יחד.