ביום שני 20/5/2013,  התקיים סיור לימודי במוסד הגמילה "רטורנו".

בסיור נכחו צוות הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, מדריכים של תוכנית "עיר ללא אלימות", מתנדבי סיירת הורים, צוות יחידת קידום נוער, צוות ניידת עלם, עובדי נוער מהמתנ"סים.    

הסיור כלל בתוכו הרצאה מרתקת של הרב אקשטיין, מייסד המוסד, שיחה מרגשת עם מטופלת צעירה אשר סיפרה את סיפור חייה, ההתדרדרות לסמים קשים ותהליך גמילתה.
כמו כן התקיימה  סדנת הדמיה של מפגש רחוב בין מתנדבי סיירת הורים לבין נערים בסיכון שתרם וסייע מאוד למתנדבים בפעילותם עם בני הנוער ברחובות.

הערב הונחה ע"י המטפלים הנפלאים הרב שמריהו חן ודודי פרידמן. ברטורנו מאמינים כי אין אנשים רעים, יש רק אנשים שסובלים, ההתמכרות מעולם לא הייתה בעיה, אלא פתרון שגוי למצוקה קיימת, ההתמודדות עם ההתמכרות דורשת בניה מחדש של כל תפיסת החיים רגשית, נפשית ורוחנית
.                                                                                                                                                            
לדברי מתנדב וותיק מולי בר שי: הסיור היה מרגש מאוד, נאמרו דברים מאוד משמעותיים ומרגשים מאוד של כל הדוברים והתקיימה הפריה ההדדית בין המתנדבים, הסיפורים גרמו לנו להישאר בפה פעור,ערב שכזה יסייע לנו להיות מקצועיים יותר ומשפיעים יותר. ניתן היה ללמוד רבות מאותם אנשים שסיפרו לנו את סיפור חייהם האישי ועוררו בנו השראה והערצה רבה.

אין ספק כי עבודת הרחוב בעיר בית שמש יצאה נשכרת מהמפגש המהנה.