תוכנית "עיר ללא אלימות" , אגף ספורט אירועים ונוער ועמותת "הקשיבה" פועלים בשיתוף פעולה בתחום החינוך הבלתי פורמאלי באופן שנתי בהתייחס לבני הנוער ברמת בית שמש. 

הפרויקט הנוכחי מתמקד בפעילות ממוקדת לבני נוער ברמת בית שמש לאורך כל השנה, כאשר בתקופות שיא אנו דואגים לערוך פעילות גיבוש בעלת ערכים חינוכיים והעברת מסרים חיוביים. 

השבוע נערך יום גיבוש מיוחד עבור בני הנוער הלוקחים חלק משמעותי בפרויקט.

הגיבוש כלל בתוכו: טיול ג'יפים בהרי יהודה , אטרקציות ייחודיות בעלות מסרים של מנהיגות, הובלה, אחריות, התחשבות בסובבים אותך ובהמשך התקיימה ארוחת צהריים בשטח ביוזמת המדריכים והנערים יחד.

בשעות הבוקר נפגשו כל הנערים והמדריכים במרכז המסחרי ברמה א',  במקום נערכה שיחת הערכות עם הנערים לתיאום ציפיות ונהלים עליהם לא ניתן לעבור. הקבוצה החלה את יום הגיבוש באווירה נעימה וחברותית עם המון מצב רוח טוב מצד כולם, משם עלו על  הג'יפים של חברת "ג'יפ ברמה" ויצאו לטיול מאתגר באתרי טבע באזור.
לקראת הצהריים נפגשו כולם ב"חורבת חנות" לארוחת צהריים בסיום הארוחה החלו הנערים בפעילויות שטח כגון: ירי למטרות ברובים דמויי M16 ובחץ וקשת ומס' פעילויות מגבשות.

לסיום ביקרו הנערים במעיין מטע וקיבלו הסברים מרתקים מהמדריכים.  

לקראת הערב חזרו הנערים לרמת בית שמש והודו בחום למדריכים ולמארגנים על היוזמה הברוכה.

סגן וממלא מקום ראש העיר מאיר בלעיש הגיע לביקור בשטח באופן מפתיע.  

בני הנוער שמחו לפגוש את מאיר והודו לו על הפרויקטים, היוזמות, ימי השיא ושאר פעילויות שמארגנים עבורם וזאת על מנת למלא להם את שעות הפנאי במהלך היום.
כל הנערים העידו פה אחד כי פעילויות מבורכות אלה מאתגרות אותם ובכך מובילים אותם לנתיב חיובי ונורמטיבי יותר.