במסגרת החודש הבינלאומי למניעת אלימות ברחבי העולם, תוכנית "עיר ללא אלימות" בבית שמש מקיימת בחודשים אוקטובר נובמבר הרצאות וסדנאות במוסדות חינוך, חטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים.
 
בני נוער רבים נחשפים לאותן פעילויות שמטרתן העיקרית הגשת כלים להתמודדות עם מצבים בסיכון ודרכי מניעתם.
 
התוכנית בבית שמש החליטה להתמקד ולהתמקצע בחודש משמעותי זה ולהעביר מסרים אופרטיביים למניעת אירועי אלימות בקרב בני הנוער.
 
ידוע כי תהליך גיל ההתבגרות מלווה במספר רב של קשיים, דילמות והתמודדויות בעלות מורכבות פיזית ונפשית, שלעיתים מובילה את בני הנוער למצבים מסוכנים ולפעולות  שאינן נורמטיביות.
 
השאלה הנשאלת היא, מהי הדרך הנכונה ביותר להתמודדות מול אותם מטענים וקשיים רגשיים שמצטברים ומתעצמים אצל בני הנוער ?
 
לאור אותם קשיים נמצא לנכון לבנות מודל פעילות בעזרת מנחת מנחים של תוכנית עיר ללא אלימות קרן רופא וע"י מומחה בטיפול וליווי בני נוער בסיכון צורי דהן.
 
הפעילות כוללת 12 הרצאות, ההרצאה מביאה סיפור חיים אישי של לא מעט התמודדויות, כעסים, תסכולים, פחדים ובריחה ממציאות שבמהלכה מוגשים לתלמידים והמורים הכלים הנכונים להתמודדות נכונה עם כל המצבים הקיימים.
 
אחד מהמסרים החזקים והחשובים ביותר שבמטרתנו להעביר לבני הנוער בהרצאות ובסדנאות היה הצורך הגדול בשיתוף!
 
עלינו למצוא את האדם המשמעותי בחיינו, לתת בו את האמון המלא ולשתפו בדילמות והקשיים שאנו חווים וזוהי ללא ספק הדרך הטובה והנכונה ביותר.
 
אין עלינו לנסות להתמודד עם מצבים כאלה לבד, יש לזכור שתמיד יש מי שישמח לעזור לנו! לעיתים הרצון שלנו להראות לסובבים אותנו שהכול בשליטה מלאה עשויה להזיק ולפגוע בנו מאוד.
 
עד כה השתתפו בהרצאות כ- 2500 תלמידים ממוסדות החינוך בבית שמש.
 
לדברי מנהל בית ספר תיכון בעיר: צורי דהן השכיל לגעת בלב התלמידים, כמו כן ביכולתו הרטורית לגרום לקהל התלמידים והמורים להתבונן מקרוב על ההתנהגויות שלנו ולבדוק את הקווים המעידים על דילמות, קשיים והתמכרויות כל שהן, לא ניתן להישאר אדיש להרצאה הסוחפת של צורי, אין ספק כי ההרצאות מביאות את בני הנוער לטריגר משמעותי וליצירת שיח סוחף בכיתה.
 
תלמידת תיכון שנכחה בהרצאה: ההרצאה של צורי מאוד מרתקת ומרגשת, היו בה הרבה סיפורים אמיתיים ונוגעים על החיים, צורי מהווה עבורי דוגמא לאדם שהצליח להתגבר על קשיים והוכיח לעצמו ולסביבה כי כל אחד יכול.