ביום ראשון  16/11/14, צוין ברחבי העולם 'יום הסובלנות הבינלאומי'.

תכנית 'עיר ללא אלימות' של המשרד לביטחון הפנים בבית שמש בחרה להעצים יום זה במס' בתי ספר בעיר, בסיוע  מדריכי המוגנות של התכנית השוהים במהלך השבוע בתוך בתי הספר. המדריכים מהווים דמות בוגרת ומשמעותית, מודל חיקוי לתלמידים ומסייעים להגברת תחושת הביטחון בבית הספר ולהפחתת השוטטות בזמן השיעורים.   

המדריכים העצימו יום זה בהעברת תכנים ומסרים ערכיים להתמודדות נכונה ויעילה עם ההתנהגויות אנטי חברתיות והדגישו את החשיבות הגדולה שלנו כבני אדם לנהוג בסובלנות ורגישות אחד כלפי האחר.

בית הספר היסודי 'עדיהו' חולקו לתלמידים סימניות בסימן "האחר הוא אני" לפעמים אני דומה לפעמים אני שונה אבל תמיד אני שווה. כמו כן הוצבו שלטים בכניסה לבית הספר של תוכנית 'עיר ללא אלימות' בהם מסרים חינוכיים כגון: 'כדי לעשות לזה סוף צריך לטפל בהתחלה' 'בית שמש מרגיש לי בבית'.

בית ספר על יסודי אמי"ת שחר צפו התלמידות במופע המוזיקלי "שחור לבן" שהציגה להקת 'בין השמשות' אודות הקונפליקט הקיים בין החרדים לחילוניים ובדרך השגויה לעיתים לשפוט אדם בשל דתו, אמונתו ותרבותו המסר שהועבר היה כי בחיים לא הכול שחור לבן ועלינו לנסות להבין יותר אחד את השני ללא דעות קדומות וללא סטיגמות. מדריכת עיר ללא אלימות הציבה שלטים של תוכנית עיר ללא אלימות בכניסה למתנ"ס עם אמירות האומרות "לא לקיצוניות, לא לגזענות כן לסבלנות" וחילקה סימניות לתלמידות בסימן סובלנות והידברות ושמירה על כבוד האדם באשר הוא.

בבית הספר 'ברנקו וייס' חולקו סימניות לתלמידים (בבית אומנות)ע"י מדריכת המוגנות הוצבו שלטים בסימן 'לא לקיצוניות, לא לגזענות כן לסובלנות" והתנהל שיח משמעותי עם התלמידים סביב חשיבות הסובלנות והתועלת שהיא מביאה עימה.

מ"מ וסגן ראש העיר מאיר בלעיש וממונה תוכנית עיר ללא אלימות בית שמש: לא מעט אנו נתקלים סביבנו בחוסר סובלנות, עלינו לזכור, לשאוף ולחנך את ילדינו כי על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת האחריות להפוך את העולם למקום טוב יותר ולהתייחס בכבוד והבנה כלפי השונים מאיתנו מבחינה חברתית, תרבותית ודתית. בואו ננהג בסובלנות איש לרעהו כי רק כך נצליח לחיות יחד באחדות והבנה כקהילה גדולה חזקה ותומכת.