'עיר ללא אלימות' בית שמש בחרה במוסיקה ככלי העצמה לבני נוער.

זה מס' חודשים שבני נוער מבית הספר ברנקו וויס אתגרי משתתפים בסדנת מוסיקה בה הם אלה אשר יוצרים ומלחינים. המפגשים מתקיימים באולפן מוסיקלי מאובזר ומועברים בליווי הדרכה מקצועית.

הפרויקט מאפשר לבני הנוער להיפגש עם עולם המוסיקה ולהתחבר לסגנונות ולכלי נגינה כל אחד ובחירתו האישית. הוכח כי המוסיקה הינה כלי מקצועי להתמודדות עם משברים.  גיל העשרה יכול להביא עמו לא מעט ההתמודדויות שלעיתים נובעות מקונפליקטים וקשיים יום יומיים. שיתוף, אמפטיה, גבולות ועידוד שהם חלק מהכלים שרוכשים בני הנוער בסדנה יכולים לשנות את התמונה מקצה לקצה ולהפוך את הקשיים של המתבגר לקלה יותר.

המוסיקה היא עוד דרך  להעביר מסרים ולשחרור רגשות שלעיתים קשה לבטא בתקשורת ושיח מילולי האחד מול השני. במהלך המפגשים נבנה בין המשתתפים שיתוף פעולה והקשבה מה שסייע להם בחיזוק והעצמה אישית, בעיצוב ביטחונם האישי ולפיתוח תקשורת בין אישית. ניתן להקשיב לקולות המוסיקה והצלילים הבוקעים מתוך האולפן ולהבין את העוצמה וההתלהבות שאוחזת בבני הנוער. בסיום הפרויקט יזכו בני הנוער להעלות ולהשמיע את התוצרים המוסיקליים שיצרו על גבי דיסק אישי.

מדריך הקבוצה: "נפלא לראות את השיח והחברות שנוצרת בזמן המפגשים בין המשתתפים, המוסיקה יש בה את הכוח לסייע בחיזוק הקשרים הרגשיים והבין אישיים. ההוכחה הגדולה שלי להצלחה היא לראות שבני הנוער בוחרים לשהות באולפן המוסיקה גם לאחר סיום המפגשים וממשיכים לנגן וליצור, הסיפוק הגדול בעשייה המשותפת לראות את היצירתיות והכישרון, ההתרגשות הגדולה ושאוחזת בהם כשהם אלה שמלחינים וכותבים לבד את המוסיקה.

מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר וממונה תכנית עיר ללא אלימות בבית שמש: " בחרנו להעצים את בני הנוער באמצעות מוסיקה, המוסיקה והנגינה תופסים מקום חשוב מאד בחיינו עוד מימי התנ"ך, המוסיקה היא דרך לבטא את הרוח והנפש ומאפשרת לכל העוסקים בה לחשוף את שבליבם ועל ידי כך להעביר מסרים ולבטא את רגשות.

אנו מאמינים כי הדור הצעיר הוא הדור שיוביל אותנו להצלחות וכל שעלינו לעשות הוא להעצימו ולהעשירו על הצד הטוב ביותר."

תלמידי פרוייקט בין הצללים
 
 

תלמיד פרוייקט בין הצללים בבית שמש