עיר ללא אלימות בית שמש בפרויקט העצמה לבני נוער מבית הספר ברנקו וויס אתגרי – אילוף ורכיבה על סוסים.

הפרויקט מועבר לבני הנוער באמצעות מדריכים מוסמכים ומקצועיים המאפשרים למשתתפים את הכלים והאמצעים הנכונים להתמודדות והתמצאות בסביבה לא מוכרת, עמידה מול אתגרים,  התגברות על כעסים והתפרצויות כשהמטרה לאפשר לבני הנוער את הכישורים והיכולת למנף עצמם למקום של עשייה וצמיחה ולהכיר ביכולתם. בסדנה מקיימים בני הנוער תרגילי אילוף ורכיבה על הסוסים בקבוצות קטנות ובאווירה מלווה ותומכת המאפשרת לנערים להאמין ביכולתם, להסיר מחסומים, להשתחרר מרגשי בושה ואשמה, הצבת גבולות ועידוד המשמעת העצמית.

טיפול ועבודה עם סוסים מהווה כלי עבודה מקצועי וחוויתי המסייעים לנו לתת מענה לבעיות התנהגותיות.

לסוס רגישות רבת יכולת לתת משוב לאדם הנמצא בסביבתו, בין אם הוא מטפל בסוס או רוכב עליו הסוס מרגיש את האדם ומגיב אליו כמראה המשקפת את המצב בו נמצא האדם שלידו. כך ניתן ללמוד ולראות בשפת הגוף של הסוס את התחושות והרגשות שלנו כבני האדם העומדים לצידו.

תכנית 'עיר ללא אלימות' שמה דגש לאיכות ולמודעות הקשר האישי והאנושי בין המורים לתלמידים מתוך ההבנה כי תפקיד בית הספר הוא לא רק  להקנות ידע והשכלה אלא ללמדם לערכים, מוסר ודרך ארץ מה שמסייע לחיזוק הדימוי העצמי, יושר, כבוד הדדי והצורך לתרום ולהשתייך לקהילה.
הפרויקט משלב בתוכו לימודים עיוניים ומעשיים בהם רוכשים בני הנוער ידע עשיר בטיפול ורכיבה על סוסים.                                                               

מאיר בלעיש סגן ומ"מ מקום ראש העיר וממונה תכנית עיר ללא אלימות בית שמש: "אנו רואים בנוער של בית שמש נוער מוביל להצלחות ושותף פעיל בעשייה ותרומה לקהילת בית שמש.

תכנית עיר ללא אלימות מפעילה פרויקטים חינוכיים וחברתיים שתורמים לבני הנוער להתעצם ולפתח מיומנויות חדשות שיסייעו להם להעלאת תחושת השייכות והמסוגלות ובחיזוק ביטחונם האישי."
 

סדנה לרכיבה על סוסים


 

סדנה לרכיבת סוסים