השימוש הרב ברשתות החברתיות באינטרנט הינו מאפיין מרכזי בעידן הנוכחי וטומן בחובו יתרונות רבים, אך לצד היתרונות טמונים ברשתות לא מעט סכנות שהמהותית ביניהן היא החשיפה הגדולה לאלימות על כל סוגיה השונים לצורך פגיעה מקוונת כגון: הטרדה, השפלה, הפצת מידע אישי, החרמה, איומים, סחיטה וכו'.

תכנית 'עיר ללא אלימות' של המשרד לביטחון הפנים בבית שמש מקיימת לאורך השנים תכניות למניעת התנהגויות בסיכון, הפרויקטים מונגשים ומודרכים ע"י אנשי מקצוע בתחומים שונים ומעניקה כלים אופרטיביים לאנשי חינוך בלתי פורמאלי, הורים ומתנדבים, שהמטרה העיקרית בצמצום והתמודדות נכונה עם התנהגויות אנטי חברתיות.

בחודש אוקטובר מציינים את היום הבינלאומי נגד אלימות, תכנית עיר ללא אלימות בית שמש שמה לה למטרה לציין את הסכנות הטמונות ברשתות החברתיות באינטרנט ואת הבעיה המורכבת והרגישה ביותר לחשיפה לאלימות.

בתאריך  22/10/15 הובאו  מס' הרצאות  בתי ספר על יסודיים בכל המגזרים מפי לימור מזרחי שחשפה בפני בני הנוער את סיפורה האישי והכואב על אובדן בנה דוד-אל ז"ל השם קץ לחייו לאחר שחווה מסכת התעללות קשה מצד חבריו ללימודים בית הספר וברשתות החברתיות באינטרנט.

לימור בהרצאתה זועקת את זעקת דוד-אל ז"ל ומבקשת מכל אחד ואחת מאתנו לקחת אחריות על מעשינו, להיות רגישים לחברה ולא לשכוח כי גם דרך מסך קטן אפשר לפגוע בגדול!

בהרצאתה מצליחה לימור להעביר את המסרים בצורה ברורה וחדה.

הנימה חזקה והצעקה הגדולה, צעקה שאומרת  כי אסור לנו לאפשר לאלימות לחלחל בתוכנו, היו רגישים ופיקחים, לא לשבת על הגדר ולהביט מהצד ולומר כי זה לא שייך לנו, היו חכמים ועצרו  זאת כאן ועכשיו, מצאו את האדם הקרוב לכם ביותר ושתפו אותו, זכרו לאלימות לא שותקים!     
          
ילדים יקרים! זכרו כי יש בידינו ההורים, המחנכים ואנשי המקצוע להגיש לכם את הכלים הנכונים להתמודדות עם כל סוגי האלימות ולסייע לכל אותם קורבנות אלימות ולכל אותם תוקפים אלימים לקבל את הטיפול הנכון.

תגובות בני הנוער, המחנכים והיועצים היו מאוד נרגשות, נראה כי לימור מזרחי הצליחה להעביר את המסר האישי והחברתי שלה בצורה מאוד ברורה וחדה ויחד עם זאת עם הרבה רגש ואכפתיות שקראה לכל אחד ואחת מאתנו לקחת אחריות על מעשינו ולהפוך את העולם למקום טוב יותר ובטוח יותר.

בתום ההרצאה מדריכות עיר ללא אלימות הטביעו חותמת על ידיהם של בני הנוער, מחנכים ויועצים  "עיר ללא אלימות בית שמש – גם דרך מסך קטן אפשר לפגוע בגדול" מה שהופך את כולם לשותפים מלאים בשליחות למניעת אלימות ברשתות החברתיות.

מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר וממונה תכנית עיר ללא אלימות: "אנו מודעים לסכנות הרבות הנשקפות לנו ברשתות החברתיות, ועושים מאמצים רבים על מנת למגר את התופעות האנטי חברתיות הנגרמות מכך.

על כולנו מוטלת אחריות גדולה להוות דוגמא ומופת ולא לשכוח כי גם דרך מסך קטן אפשר לפגוע בגדול! עיר ללא אלימות בית שמש על כל תחומיה תמשיך להעצים את הקהילה בהרצאות, סדנאות ופעולות מניעה והעצמה ולפעול רבות לחיזוק תחושת הביטחון."


תלמידם משתתפים בהרצאה

תלמידם משתתפים בהרצאהתלמידם משתתפים בהרצאה

שילוט - עוצרים את האלימות ברשת