בתחילת חודש אוקטובר צוין ברחבי העולם היום הבינלאומי נגד אלימות.

תכנית 'עיר ללא אלימות' בית שמש בחרה לחזק יום זה בתחומי הליבה השונים, במסגרת תחום החינוך עוצם נושא "הסכנות הטמונות ברשת" נושא המטריד את החברה הישראלית והעולם כולו. לצורך כך הועברו  הרצאות במס' בתי ספר בעיר ע"י הגב' לימור מזרחי אמו של דוד-אל ז"ל השם קץ לחייו בגיל 15 בשל אלימות פיזית ומילולית שספג מצד חבריו בבית הספר ודרך הרשתות החברתיות.

ציון היום הבינלאומי נגד אלימות יצר בקרב תלמידי בית הספר ברנקו וויס  תחושה עזה כי מחובתם להמשיך ולהעצים יום זה ולהוקיע את תופעת האלימות והבריונות ברשת. הצוות החינוכי קיים שיח קבוצתי עם התלמידים בכיתות היו שבחרו לכתוב והיו תלמידים שהביעו את עמדתם האישית  בדרך יצירתית.  תלמידי בית אומנות כיתות ז'-ט' יצרו תערוכת ציורים "אלימות היא סוג של עיוורון" שהמטרה להוביל ולחולל שינוי מהותי ולקחת חלק במאבק נגד אלימות כשהמסר חד משמעי גם מילים פוגעות! ודרך מסך קטן אפשר לפגוע בגדול!  בשבוע הבא יערך משאל בקרב התלמידים באשר לתמונות שהוצגו בתערוכה, תמונות שהצליחו להעביר את המסר בצורה הטובה ביותר תהיינה מוצגות בקמפיין שלטי חוצות שיופק ע"י תכנית עיר ללא אלימות בתחום החינוך וההקשר העירוני.

סנאית שינר מורה מבית אומנות: על כולנו מוטלת האחריות למגר את תופעת ההתנהגויות האנטי חברתיות נציין כי בחודשים האחרונים החל הצוות החינוכי השתלמות בנושא "גבולות והקשבה" שמועברים במסגרת תכנית עיר ללא אלימות כחלק מתחום החינוך ע"י מנחת המנחים קרן רופא.  ההשתלמות כבר מראה את אותותיה הן באווירה והן בהתנהלות היום יומית שלנו בבית הספר. שפת "ההקשבה" הפכה לשפה שגורה בפינו, וכן חשוב לנו מאוד להציב לתלמידינו גבולות ברורים, אך עם זאת להסביר לתלמידים מדוע חשוב להציב גבולות, למה זה טוב עבורם? הצבת הגבולות מעידה על כך שאנחנו המורים לא מוותרים עליהם. לציין כי מורים מדווחים על שיחות הקשבה משמעותיות ביותר. רכישת אמון הדדי בין אנשי הצוות לתלמידים משפרת את האווירה, ויוצרת הבנה הדדית."


על כולנו לזכור כי אלימות ברשת היא תופעה מסוכנת מאוד!!! כשאנו נתקלים בה עלינו לפעול מיד. ככל שתעלה המודעות לדיווח על מעשים אלימים, פוגעניים, או על כאלה שעלולים להיפגע נשפר את איכות חיינו ונתרום להעלאת הביטחון האישי של כולנו. הדיווח יכול להיעשות מול כל גורם מבוגר או מקצועי. קיימים גורמים רבים הנותנים מענה לקהלים השונים בנושא גלישה בטוחה. חשוב להכירם ולפנות אליהם כשעולה שאלה או כשצריכים עזרה.

* פנייה למנהל תכנית עיר ללא אלימות 02-9909755 .

* הקו החם לנפגעים מגלישה באינטרנט: 03-9700911.

* הכפתור האדום: דיווח באופן אנונימי על אלימות ברשת, הסרת תוכן אלים ובקשת סיוע במקרה הצורך.- contact@redbutton.org.il

הסברה ושיווק עיר ללא אלימות בית שמש
 
תוצרי אומנות בתערוכה

תוצרי אומנות בתערוכה

תוצרי אומנות בתערוכה

תוצרי אומנות בתערוכה

תוצרי אומנות בתערוכה

תוצרי אומנות בתערוכה