תכנית 'עיר ללא אלימות' בית שמש בתחום החינוך מפעילה בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים  בכל המגזרים את פרויקט  'מדריכי מוגנות'. המדריכים מסייעים למערכת הבית ספרית להתמודד בצורה מיטבית עם התנהגויות  אנטי-חברתיות המתרחשות בין כתלי בית הספר, המדריכים מגבירים את תחושת הביטחון של התלמידים ויוצרים סביבת לימודים בטוחה  ומוגנת.

המדריכים בבתי הספר מהווים בוגר משמעותי ומודל חיקוי לתלמידים. כמו כן מסייעים לתלמידים בהתלבטויות ומדריכים לפעילות והתנהגות חברתית חיוביות, בשמירה על הסדר והמוגנות בבית הספר.

במסגרת ההכשרות המקצועיות המוגשות למדריכים, עברו השבוע מדריכי המוגנות מהמגזר החרדי סדנת ODT.

סדנה המאפשרת שילוב של חוויה עוצמתית ומשחררת בשילוב תהליכים המביאים לתובנות עמוקות לגבי ניהול ושיתוף פעולה בצוות. סדנת ODT מציידת את המשתתפים בכלים משמעותיים המאפשרים להם לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר בהתייחס לצרכים העולים מהשטח במהלך כל השנה.

הפעילות הועברה למשתתפים ע"י מדריכים מקצועיים. במהלך הפעילות ביצעו מדריכי המוגנות  משחקי גיבוש כשהמטרה העיקרית חיזוק היסודות החשובים בהתנהלות מול קבוצה העצמה אישית וקבוצתית, עבודת צוות ושיתופי פעולה, בניית תהליכים אישיים, תקשורת בין אישית, הקשבה, היכולת לתת ולקבל משובים בדרך נכונה.

סדנת ODT מאפשרת למדריכי המוגנות להתמודד נכונה מול קשיים ושאלות בתחום עבודתם ועוזרת בחיפוש פתרונות חלופיים למצבים קשים ומאתגרים העולים מהשטח.

מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר: "תכנית עיר ללא אלימות בית שמש בכל תחומיה מעשירה את עובדיה במהלך השנה בפעילויות למידה והעצמה וזאת על מנת לקיים לסייע להם לבצע את עבודתם  בדרך הטובה ביותר.

מדריכי המוגנות השתתפו בסדנת  ODT סדנה שיש בה כוח גדול מעצם היותה מבוצעת מחוץ לסביבת עבודתם הטבעית של המדריכים ומחוץ לאזורם הבטוח, מה שמאפשר להם להפנים בדרך הטובה ביותר את המידע המקצועי הנרכש במהלכה.

אין ספק כי פעולות שכאלה מסייעים למדריכים ולתלמידים להפוך להיות טובים יותר ומועילים יותר האחד לשני.”
 

משתתפי הסדנה בפעילות