בתאריך 21/6/2016 יצאו תלמידי התיכון לחופשת הקיץ, רגע לפני היציאה לחופש קיימה תכנית 'עיר ללא אלימות' בתחום החינוך בבית שמש סדרת הרצאות חינוכיות במס' בתי ספר תיכוניים.

ההרצאות הועברו ע"י הגב' שרון אדלר מנחת מקצועית לקבוצות ילדים, בני נוער, מורים והורים אשר התמקדו בנושאים שונים כגון: התנהלות בטוחה ונכונה מול הסכנות הטמונות ברשת, הימנעות מהתנהגויות אנטי חברתיות הן במרחב האישי והן במרחב הציבורי, הסכנות הכרוכות בשימוש בחומרים מסוכנים, שתיית אלכוהול וכו' . שרון הגישה למשתתפים את הכלים המשמעותיים להתמודדות נכונה מול הסכנות. ההרצאות התלוו בסרטוני המחשה והסברה אודות הסכנות הכרוכות בשתיית משקאות אלכוהוליים בטווח הקצר ובטווח הארוך והשפעת האלכוהול על הגוף, הוצגו סימולציות כיצד עלינו ליצור שיח פתוח ומקבל עם מתבגרים שיח שיש בו תועלת כזה הנערך מתוך כבוד, אמון, חיזוק והבנה לחיים המשתנים של המתבגר. בסיום ניתנה למשתתפים אפשרות להציג שאלות ולקבל תשובות. בהרצאותיה ציינה שרון כי על כל אחד ואחת מאתנו לזכור כי הרחוב והעולם הווירטואלי גדוש בפיתויים וסכנות ואחת הדרכים להתמודדות נכונה עימם הינה מודעות ההורים לפעילות ילדיהם בשעות הפנאי ובדרך ההתקשרות עימם . עלינו ההורים לבנות אמון ולהגיע לשיח משותף עם ילדנו. אין ספק כי חשדות ופחדים מצטמצמים כשהתקשורת בין ההורים לילדים גלויה .

הרצאה נוספת הוגשה לעובדי תכנית' עיר ללא אלימות' בהרצאתה ציינה את הקושי במעבר החד אותו חווים התלמידים משגרת הלימודים לקראת החופש הגדול והיציאה מהמסגרות . עובדי התכנית ביניהם מדריכים רחוב, מדריכי מוגנות, מתנדבי סיירת הורים אשר פוגשים מידי יום ומידי ערב את הילדים ובני הנוער אמורים לזהות את הסכנות ולדעת כיצד עליהם לפעול נכונה ולהגיש סיוע ועזרה דרך העבודה והתקשורת שלהם עם הנוער המתבגר. דגש נוסף ניתן במחויבות של הילדים ובני הנוער בגילויי אחריות אישית וחברתית על מנת שהחופשה תהיה מהנה ויחד עם זאת בטוחה.

מנהל קריית חינוך מר אביחי דנינו: " הגב' שרון אדלר מתמקדת בהתמודדויות מול בני הנוער, הזמן הפנוי הרב שברשותם ובשימוש ברשתות החברתיות ובאינטרנט. הרחוב והעולם הווירטואלי מלא פיתויים ולעיתים הנוער נופל אליהם בקלות רבה והתשובה לכך היא המודעות של ההורים ודרך העבודה והתקשורת שלהם עם הנוער המתבגר. כשיש לנו ההורים קושי או בעיה, עלינו לאתר אותה מוקדם, לתת עליה משוב שיאפשר לטפל בה, עוד לפני שהבעיה נוצרת, במקום לחכות עד שנמצא בעין הסערה."

מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר:" תכנית 'עיר ללא אלימות' עושה את כל שביכולתה על מנת להכשיר את עובדיה ולציידם בכלים להתמודדות נכונה מול כל הקשיים שעלולים להיווצר במהלך עבודתם מול בני הילדים ובני הנוער הן במהלך השנה ובזמן החופשה, במהלך החופש יפגשו המדריכים את הילדים במס' מתחמים בעיר בהם יזכו המגיעים לפעילויות העצמה והעשרה רבות בתחום החברתי והערכי. ברצוני לברך את כל העוסקים במלאכה ולאחל לכולנו חופש גדול בטוח ומהנה". 

משתתפי הקורס

משתתפי הקורס באולם המליאה של העירייה

תלמיד ממשתפי הקורס מחזיק את דף הטיפים לקיץ