חריג, שונה, דימוי עצמי נמוך, חוסר ביטחון, בריונות והתבטאויות מילוליות קשות הן חלק מתחושות ומצבים איתם נאלצים אנשים רבים להתמודד במהלך חייהם.

בתאריך 3/8/16 הועברה הרצאה בנושא "קבלת השונה בחברה" שהתקיימה במסגרת פעילות עירונית קיץ 2016 בהובלת 'עיר ללא אלימות' בית שמש, מחלקת הנוער, קידום נוער ומועצת נוער עירונית בית שמש. ההרצאה ניתנה לעשרות בני נוער במתחם רחבת הדשא הסמוך לאמפי תאטרון בית שמש ע"י אהרון זילברברג מרצה, אמן ושחקן. אהרון בחור נמוך קומה המתנשא לגובה 130 ס"מ שהציג בפני המשתתפים את סיפורו האישי והמעצים אודות מגבלת קומתו, קשיים שנאלץ להתמודד עימם במהלך חייו, יחס החברה למגבלתו, אופן ההתגברות והגשמת החלומות.

בני הנוער שיתפו פעולה והיו קשובים ומרותקים להרצאה שריגשה וסחפה את כולם. אהרון ציין כי במהלך חייו נאלץ לחוות לא מעט טלטלות אך לאורך כל הדרך הציב לעצמו מטרה ברורה כי אסור לו לוותר! לא לעצמו ולא לחברה. בזכות זאת הצליח אהרון במסע חייו והגשים את כל היעדים שהעמיד לעצמו. אהרון מהווה מודל חיקוי עבורנו ועבור כל אותם אנשים שונים ומיוחדים החיים בחברתנו.

"עלינו לשאוף ולהאמין ביכולות שלנו, אני לוקח את החיסרון שלי והופך אותו ליתרון! אני לא אוהב להשתמש במילה בעיה אני תמיד מעדיף להשתמש במילה אחרת במקומה ולהגיד כי עומד לפני אתגר גדול ואני אגשים אותו" אמר אהרון.

בתום המפגש ניגשו בני הנוער לאהרון והודו לו על ההרצאה המרתקת והמרגשת.

מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר: "במהלך הקיץ אנו מגישים לילדים ובני הנוער בעיר בית שמש מגוון רחב של פעילויות העצמה שהנושאים ששמנו לעצמנו כמטרה הם חלק מחזון התכנית.

חובתנו האישית הינה ליצירת אקלים עירוני שמקדם ערכים של כבוד הדדי, סובלנות, הידברות וקבלת השונה. על כולנו להפנים שעלינו לקבל ולכבד כול אדם באשר הוא גם אם הוא נראה לנו שונה.    זכרו! כל אחד הוא יחיד ומיוחד כולם דומים אך עם זאת שונים".

נכתב ע"י  דוברות והסברה עיר ללא אלימות בית שמש
 משתתפי ההרצאה

משתתפי ההרצאה