מהמתנ"ס לשכונה

המיזם הקהילתי, ניידת האומנות, מגיעה השנה לכל שכונות העיר ומקיים פעילות לילדי העיר לאורך הקיץ


ניידת האומנות הינה מיזם קהילתי במסגרתו מסתובבת ניידת בשכונות השונות ברחבי העיר, מגיעה לפארקים ולגינות ברחבי העיר ומפעילה את הילדים במתחמי אמנות מגוונים לאורך כל הקיץ.
המיזם הינו חלק מתפיסת ראש העיר, עליזה בלוך שכל ילד יהיה חשוף לפעילויות ולחוויות בקיץ.

הניידת נותנת מענה לעשרות אלפי ילדים ברחבי העיר המתגוררים בשכונות וברחובות, בחלקן לא קיים מבנה של מרכז קהילתי או מתנ"ס. הניידת מגיעה אל השכונות ומאפשרת להורים ולילדים אחר צהריים של כיף וחוויה.

את ניידת האמנות מפעיל מתנ"ס גוונים, כשחברו אליו גורמים עירוניים נוספים כדי לאפשר פעילות לאורך כל הקיץ: אגפי התרבות החרדים, מחלקת בריאות, תכנית 360 ועיר הילדים והנוער.
בנוסף, שותף משמעותי הוא קשת המרכז לגיל הרך, שהוביל את בנית התכנית כך שתתאים לילדים ולשלבי ההתפתחות שלהם, וכן גייס תרומה כספית שאיפשרה להוציא את המיזם מן הכח אל הפועל.

משה שטרית מ"מ וסגן ראש העיר וממונה המתנסים: אני רואה חשיבות בפעילות שמגיעה אל הילדים עד הבית, ולא רק כזו שמתרחשת פנימה בתוך המתנסים. אני שמח שאנחנו נותנים שירות הקיץ הזה בפריסה משמעותית כל כך.

חבר המועצה הממונה על פעילות קהילתית, ישעיהו ויסמן: לראשונה, הצלחנו השנה להגיע לכל השכונות בעיר ולבצע עבור הילדים פעילויות חוויתיות ומהנות"

יהודית לוברבום מנהלת מתנ"ס גוונים: נידת האמנות היא פרויקט הקיץ המשמעותי ביותר שלנו, בעזרתה אנחנו מגיעים לכל ילד בעיר. בעז"ה נמשיך לפעול מתוך דאגה גם לילדים בשכונות בהן לא קיים מבנה מתנ"ס".

אביטל שקד מנהלת קשת המרכז לגיל הרך: ניידת האמנות מביאה איתה טכניקות פשוטות וכיפיות שמפתחות את הילדים ומעצימות אותן. המטרה שלנו היא לתת לילדי בית שמש את הטוב ביותר, והניידת שם כדי לעשות את זה.

מהמתנס לשכונה