מינהלת אזורי תעשייה של בית שמש הוקמה בשנת 2023 על מנת לנהל את פארקי התעשייה בבית שמש, לייצר סביבת עסקים נוחה וקלה לבעלי העסקים באזורי התעשייה בעיר, ולהוות בית לכלל התעשיינים בעיר.

המינהלת עוסקת בשלושה נושאים עיקריים: תפעול פארקי התעשייה, פיתוח פארקי התעשייה על כל המשתמע מכך וסיוע לבעלי העסקים בכל הנושאים העירוניים.

המינהלת אחראית על שישה פארקי תעשייה (ארבעה קיימים ושניים בהקמה): שורק, לביא, הר טוב ב', צפוני, אלון וכפיר.

עדכונים על פעילות המינהלת בפארקים:

המינהלת מקדמת שינוי תב''ע של פארק התעשייה להגדלת זכויות משמעותיות ובינוי של מגדלי משרדים. התוכנית שמספרה הוא 102-0911222 וזכתה לכינוי תוכנית הטיגארט, נמצאת בשלבים אחרונים של אישור בוועדה המחוזית.

בתחילת שנת 2024 הודיעה מינהלת אזורי התעשייה שיחד עם משרד הבינוי והשיכון יתחילו לתכנן תב''ע חדשה לפארק התעשייה. התב''ע צפויה להגדיל זכויות בנייה, להוסיף מגרשי תעשייה ומסחר חדשים, להוסיף ייעודים למגרשים הקיימים ולהתאים את פארק התעשייה למודלים המקובלים העתידיים עם ראייה קדימה לשנת 2030. פארק התעשייה זכה לאמון משמעותי בסוף שנת 2023 כאשר זרועה ההשקעות של חברת מגדל רכשה שטחים ועומלת על פיתוחם בימים אלה.

הפארק סיים בשנת 2023 שלוש שנים אינטנסיביות של פיתוח והושקעו בו בתקופה זו מעל 100 מיליון ש''ח בכבישים חדשים, הרחבת רחובות, הוספת כניסה, מדרכות, תשתיות ועוד.

הפארק אשר משותף לעיריית בית שמש ומ.א. מטה יהודה מנוהל על ידי מינהלת משותפת וחווה פיתוח אדיר בשנים האחרונות עם התווספות של מבנים חדשים רבים ובניית כבישים ומדרכות חדשות. בשנת 2024 צפוי לצאת מכרז לשיווק מגרשים חדשים על ידי רמ''י. בפארק התחיל לפעול גם קו אוטובוס חדש שמשפר את הנגישות למפעלים ומקל עליהם לגייס כח אדם.

פארק התעשייה הצפוני נמצא בשלבי התחדשות עירונית מואצים. בימים אלה מתקיימים שיתופי ציבור עם בעל הנכסים באזור על מנת להתקדם עם תהליך איחוד וחלוקה. תהליך זה יאפשר לאחד מתחמים ולהקים בניינים רבי קומות שישמשו למשרדים ומסחר במסגרת התב''ע החדשה 102-1135268. 

בפארק קיימים 20 מגרשים ששווקו בשנת 2022, ולקראת אמצע שנת 2024 צפויים להסתים עבודות הפיתוח. המגרשים צפויים להימסר לזוכים בתחיל שנת 2024. בפארק יהיו מבני מרלוגים, תעשייה ומסחר.

פארק הייטק כפיר סיים עבודות פיתוח בשנת 2023 ומיועד בעיקר למשרדים והייטק. המבנה הראשון של חברת שיבולת אשר מיועד למשרדים לבעלי מקצועות חופשיים החל להיבנות בסוף שנת 2023. 

למידע נוסף על פעילות המינהלת ואזורי התעשייה בעיר לחצו כאן >>

יצירת קשר

ליאור לוין
מנהל מינהלת אזורי תעשייה
0525646906