בבית שמש אין תושבים שווים ושווים יותר: בית שמש מתנהלת בשיח של כבוד

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, מנהלת השירות הפסיכולוגי, מיכי גרינשטיין והצוותים המקצועיים נפגשו אתמול בערב עם נציגי הקהילה האתיופית כדי לייצר הידברות, באמצעות שיח וכבוד הדדי, על הקהילה וצרכיה.


ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך: ״אני רואה את בית שמש כמודל לשותפות ואחריות. אנו מבכים על המקרה של סלומון טקה וההפגנות שיצאו מכלל שליטה. התכנסנו אמש יחד עם הצוותים המקצועיים העוסקים בשירותים לקהילה האתיופית ועם נציגי הקהילה ותושבים כחלק משיח והידברות של כבוד הדדי ומתן מענה לקהילה האתיופית. הדרך לתקן עוולות חברתיות ותחושות קשות אינה באמצעות אלימות או וונדליזם אלא באמצעות הידברות. שמעתי מפי נציגי הקהילה את תחושת הקיפוח והשיח היה חשוב ביותר. אין בבית שמש תושבים שווים ושווים יותר. האמירה הזאת צריכה לחלחל לכל המעגלים האפשריים. ננצל את המשבר הזה כדי לתקן ולהיות טובים יותר. אני שמחה על המפגש הזה אשר מהווה חלק מתהליך שלם של שולחנות עגולים המתרחשים בעיר. מדובר בתהליך שבכל תחום של קונפליקטים בין אנשים צריך לדבר ולהבין האחד את האחר״. 

מנהלת השירות הפסיכולוגי, מיכי גרינשטיין: ״הילד שנהרג הוא הילד של כולנו, וכאמירה של העיר בית שמש, אני רוצה שנחשוב מה צריך לעשות מחר כדי להגביר את תחושת האחדות והביטחון. מחר בשעה 17:00 תתקיים התכנסות שקטה של מבוגרים בכיכר ניימן ביוזמת פעילות ציבור וב-18:30 יתקיים מפגש נוער של מועצת הנוער ברחבת נעימי. בנוסף מתקיים הלילה לילה לבן לנוער ברחוב הגפן בו יתקיימו מעגלי שיח עם בני נוער ביוזמת הרשות הלאומית לבטחון קהילתי בשיתוף מחלקת הנוער ותוכנית 360. נמשיך במעגלי שיח קהילתיים בעתיד הקרוב״.

בית שמש מתנהלת בשיח של כבוד