מבצע התנדבות

"בני נוער שומרים על עיר נקייה"


כ- 200 בני נוער קיימו השבוע מבצע התנדבות בן יומיים במסגרתו ניקו את רחובות העיר. מבצע הניקיון היה בשיתוף מחלקת הנוער, מנהל התפעול ואגף הביטחון של עיריית בית שמש. 
מדובר בבני נוער המתנדבים בפרויקט ההתנדבות ׳שבוע טוב׳ לזכרו של אליהו דרורי ז״ל אשר בחרו לנקות את רחובות העיר בית שמש ביניהם הרחובות הגפן, גור אריה, ביאליק וברחוב הרצל (בין הבתים ברחוב הנרקיס ובר אילן).

המתנדבים מנקים את הרחובות, צובעים מעקות וספסלים, מנקים עשביה בשטחים פרטיים וציבוריים ואף ערימות גזם שלא ניתן להגיע אליהם עם משאית.

בעיריית בית שמש רואים בזה שבני נוער מתנדבים בחופש הגדול שלהם כשליחות ציבורית. 

ראש העיר, עליזה בלוך: ״אני גאה בבני הנוער שלנו שמקדישים מזמנם החופשי בזמן החופש הגדול לניקיון העיר למען התושבים ורווחתם. פרויקט ההתנדבות לזכרו של החייל אליהו דרורי ז״ל מגשים את ציוויו "ואהבת לרעך כמוך" ופועל להנצחתו. אני מודה לבני הנוער הנפלאים, למחלקת הנוער, מנהל התפעול ואגף הביטחון על פועלם להצלחת הפרויקט״. 

סגן ראש העיר וחבר המועצה הממונה על הנוער, משה שטרית אמר: ״כולנו זוכרים את הטרגדיה הנוראית ונפילתו של החייל אליהו דרורי ז"ל. הפרויקט המיוחד הזה בו נערים ונערות מקדישים שבוע במהלך חופשתם לתת מעצמם לטובת העיר והתושבים ולהנצחתו של אליהו ז"ל מוכיחה את חוסנה של הקהילה שלנו ומהווה אחד הפרויקטים המרגשים שיש כיום בעירנו. אני רוצה להודות לעובדי מחלקת הנוער ואגף שפ"ע על ניהול האירוע וליוזם התוכנית יונתן המבורגר שמוכיח איזה דור צעיר מצוין יש לנו כאן״. 

יונתן המבורגר ונעמה לוי אשר יזמו את יום הניקיון אמרו: ״אנחנו גאים בעשרות בני הנוער אשר יצאו לנקות את רחובות העיר בשיא הקיץ. דבר זה מראה את החיבור של הנוער לעיר״.