עיריית בית שמש: "עם הפנים לתושב"


כ- 80 מנהלי מינהלים, אגפים ומחלקות בעיריית בית שמש השתתפו ביום התנעה בנושא "עיריית בית שמש - יעדי ליבה 2020 ותכניות עבודה" בהובלתה של מנכ"לית העירייה, מירה מינס, ובליווי חברת ׳לוטם׳. 

יום זה הוקדש לקביעת עקרונות ולבניית תכניות עבודה לכל מינהל, אגף ומחלקה בעירייה, לחזון וערכים שרוצים להוביל למען התושבים ליצירת שפה ולמיקודים העירוניים שמובילה ראש העיר, עליזה בלוך והדרך ליישומם לרבות: שירות יעיל ומקצועי לתושב, פיתוח כלכלי ומנועי צמיחה, נראות ופני העיר, מצוינות אירגונית, טכנולוגיה ודיגיטציה ועוד

צוות ההנהלה של העירייה עבר תהליך בסופו בחר את הערכים המובילים שאותם יטמיעו בקרב כלל עובדי העירייה שהם אחריות, מקצועיות, שיתוף פעולה, מצוינות ויוזמה. כל אלה חברו יחד ל׳חמשת המ״מים׳ שיובילו את עובדי עיריית בית שמש לשיפור שירות מתמיד למען התושבים:
מאירים פנים - אנחנו כאן , עם הפנים לתושב
מלוא אחריות - לוקחים אחריות מא' עד ת' 
מצוינות - ביחד נוביל מצוינות ארגונית
משמעות - החזון ליזום, לייצר ולהשפיע על המציאות
משותף - מחזקים את הטוב המשותף

בחודשים הקרובים צפוי צוות ההנהלה לכתוב תכנית עבודה לשנת 2020 לכל אחד מהאגפים, מינהלים ומחלקות אותם הוא מייצג. 

ראש העיר ד״ר עליזה בלוך: " אנחנו כאן בשביל להוביל שינוי. היכולת שלנו לייצר עיר מקצועית תלוי רק בנו. התושבים בעיר מסתכלים עלינו עם המון תקווה ואמונה לבניית משהו איכותי ואמיתי ומי שכאן היום הוא שליח של תפיסה שהיא יותר גדולה מהתפקיד המדויק שלו. התושבים מאמינים בנו. אנחנו צריכים להאמין בעצמנו שכל קיר בטון שעומד לנו בדרך מבחינתנו הוא קיר קרטון שניתן להזיז. אנחנו צריכים ללכת גבוה ורחוק בלי להתייחס לקשיים, קיבלנו עיר עם גרעון כספי גדול, אנחנו נכנסים לתוכנית התייעלות, בעיות כבישים, מחסור של כ- 1000 כיתות לימוד, עיר עם מחלקות שחסרים תקנים של כ"א, בחירות שמשתקות את היכולות שלנו לעבוד, ובמקום להתבכיין אני בוחרת במשהו אחר, יש לנו פה הזדמנות, העתיד בידיים שלנו אנחנו יכולים להוביל ולדחוף, דווקא בחוסר יש יותר מוטיבציה לעשות ולקדם.
ועל כן כולנו כאן צריכים להסתכל רחוק ולהבין שבאמצעות עבודה משותפת למען התושבים, דוגמא אישית שלנו, לא ניתן לשום קושי לנהל אותנו"

מנכ"לית העיריה, מירה מינס: "אני רואה חשיבות גדולה בפיתוח היכולות האירגוניות של עיריית בית שמש , ורואה כחובה שלי ושל צוות ההנהלה והעובדים להשתפר באופן מתמיד ולתת שירות מצוין לתושבי העיר בית שמש. שמחתי שוב להיווכח במהלך יום העיון, עד כמה צוות המנהלים חדור מוטיבציה ותשוקה לתת מעצמו למען תושבי העיר ולטפל צעד אחר צעד בכל מה שצריך. אני גאה בצוות ובמה שעשה עד כה למען העיר, ומתרגשת ממה שמתכננים לעשות בהמשך למען התושבים".