לראשונה: קו אוטובוס חדש, קו 520, מבית שמש לבתי החולים בירושלים!


ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך והמשנה לראש העיר הממונה על התחבורה, שמואל גרינברג נפגשו היום עם נציגי משרד התחבורה לגבי מצוקת התחבורה הציבורית בעיר.

במהלך הפגישה סוכם שבקרוב יתווספו 16 אוטובוסים נוספים בשווי כ- 10 מיליון ₪, המהווים תוספות נסיעה משמעותיות ברחבי העיר. ביניהם קו אוטובוס חדש, קו 520, מבית שמש לבית החולים הדסה עין כרם ולשערי צדק. קו האוטובוס צפוי להיחנך בסוף נובמבר וישרת אלפים מתושבי העיר אשר מבקרים את קרובי משפחתם או לחלופין עובדים בבתי החולים. קו האוטובוס החדש ייתן שירות יומי במתכונת של 10 נסיעות יומיות לכל כיוון, בסך הכל 20 נסיעות הלוך ושוב

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך: "אחרי שנים של המתנה, קו האוטובוס לבתי החולים לירושלים בנוסף לתוספת של קווים נוספים ברחבי העיר ייחנך ומהווה בשורה לאלפים מתושבי העיר. יחד עם זאת, לצערי, מצוקת התחבורה הציבורית בעיר היא גדולה ומדובר בפתרון חלקי בלבד. קיימנו בחודש שעבר הליך שיתוף ציבור לגבי עשרות קווים שחסרים בעיר יחד עם עתירה שהגשנו לבית המשפט נגד משרד התחבורה ואנו עושים כל שביכולתנו כדי לפתור את מצוקת התחבורה הציבורית בעיר".

המשנה לראש העיר הממונה על התחבורה, שמואל גרינברג: ״יחד עם זאת שאנחנו מצרים על מצוקת התחבורה הציבורית, אנחנו שמחים ביותר על המענה החיובי אותו קיבלנו כעת ממשרד התחבורה בו הצלחנו להקדים ביצוע קו 520 לבתי החולים שיצא בתכניות המכרז. השירות שיינתן הינו שירות יומי במתכונת של 10 נסיעות יומיים לכל כיוון, דבר אשר יקל על עובדי בית החולים תושבי העיר ועל הציבור הרחב שנאלץ היום לנסוע בכמה אוטובוסים לבתי החולים. ראש העיר ואנוכי ממשיכים בישיבות תכופות עם משרד התחבורה כדי לשפר את מצב התחבורה בעיר״.